Wizjer

Książka pt. “Wizjer” Magdaleny Witkiewicz. Z jakich powodów warto przeczytać?

Kiedy myślimy o słowie “thriller” w naszych umysłach, myślimy o zielonych drzewach, ciężkich chmurach i dusznej atmosferze. Spodoba się nam najnowsza książka “Wizjer” Magdaleny Witkiewicz, ponieważ uwielbiamy pracę, która sprawia, że czujemy się trochę klaustrofobiczni lub trochę przestraszeni.

Kim jest i co spotyka główną bohaterkę?

Główna bohaterka, Laura, ma za zadanie analizować bazę danych i wpływać na zachowanie internautów, ale brzmi to jak bardzo przerażająca rzecz. Jako ktoś, kto nadal woli wysyłać listy i wie tyle, ile potrzeba na temat innowacji technologicznych, nie interesował się zawodami komputerowymi, ale teraz, gdy miał romans, postanowił dać mu szansę.

Jak rzeczywistość została ukazana w tej książce?

W takiej sytuacji pojawiła się ważna wiadomość, że świat wywraca się do góry nogami. W tej sytuacji spokojne życie zostaje utracone, a zamiast tego przychodzi czas pełen tajemnic. Jest uwikłana w problem gigantycznej firmy, w której potężni ludzie ciągną za sznurek. Istnieje wiele baz danych, Wiele osób znika lub pojawia się, istnieje wiele tajemnic rodzinnych. Czasami jest międzynarodowy, czasem prywatny i wszystko jest zawsze ze sobą powiązane. Są emocje, są działania.

Jaki jest styl autorki?


Magdalena Witkiewicz pisze powieść “Wizjer” starannie i nie zapomina humoru. Stara się zachować równowagę między sprawami osobistymi a intrygami. Z drugiej strony próbuje stworzyć wielowymiarową postać, więc czasami czytelnik w ogóle nie wie, co wniesie do fabuły w najbliższej przyszłości. Powodem, dla którego łatwo było nam przeczytać tę powieść, było prawdopodobnie to, że podobał nam się taki moment. Nie jest to zaskakujące, ponieważ “Wizjer” jest naprawdę zabawny. Nie mamy co do tego wątpliwości. Nawet jeśli możemy przewidzieć rozwiązanie sprawy, miło jest ją zobaczyć do końca. To nie tylko kwestia gustu i może to być powszechnie znana opinia na temat wszystkich aspektów tej jakże porywającej i niezwykle interesującej każdego czytelnika lektury.